معرفی و آموزش افزونه WPForms

معرفی و آموزش افزونه WPForms

سلام امروز در خدمت شما عزیزان هستیم ، با معرفی و آموزش افزونه WPForms ، یکی از بهترین افزونه های فرم ساز و تماس با ما برای وب سایت های وردپرسی می باشد ، با ما همراه باشید .

 

فرم ساز چیست ؟

یکی از روش های برقراری ارتباط بازدیدکنندگان و مدیران وب سایت ها استفاده از فرم ساز ها می باشد ، در این بین افزونه های فرم سازی بسیاری وجود دارند ، اما افزونه ای که رایگان باشد و بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده باشد کمتر یافت می شود ، یکی از آن کمیاب ها افزونه WPForms می باشد .

 

افزونه WPForms :

معرفی و نصب :

این افزونه که امروز ما در آیم سئو به آن میپدازیم ، تقریبا جز پراستفاده ترین ها میباشد ، یکی از مزیت های افزونه پر استفاده برطرف شدن مشکلات افزونه و از همه مهمتر برطرف کردن مشکلات امنیتی می باشد .

شما میتوانید به راحتی آب خورد این افزونه را نصب کنید ، برای نصب افزونه ، وارد قسمت افزودن افزونه و سپس در قسمت مربوطه نام ” WPForms ” را وارد میکنید ، مراحط ۲ کلیکه نصب را طی کنید و تمام ! 🙂

 

آموزش :

استفاده از این افزونه نیز مانند نصب ان بسیار ساده است . پس از نصب و فعالسازی این افزونه با صفحه ای به شکل زیر مواجه می شوید :

معرفی و آموزش افزونه WPForms

خبر خوش ! به زودی فایل ترجمه به فارسی این افزونه از همین وب سایت ارائه می شود

بعد از مراجعه به بخش خود افزونه و مشاهده تصویر بالا ، بر روی دکمه Add New کلیک کنید > وبا یک پنجر ه ای محاوره ای مانند تصویر زیر مواجه می شود :

 

 

معرفی و آموزش افزونه WPForms

در تصویر بالا در قسمت Form Name نام فرم مورد نظر را وارد میکنید و بر روی Simple Contact Form موس را برده و بر دکمه Create a Simple Contact Form کلیک کنید.

سپس وارد بخضی می شوید که نمونه ای از فرم را برای شما به نمایش میگزارد ، شما میتوانید هر فیلد و یا قسمتی زا فرم را حذف ، ویرایش و یا با دکمه های سمت چپ اضافه کنید.

شما میتوانید با کلیک بر روی هر یک از فیلد ها ، آنها را در سمت چپ ویرایش ، حذف ، ویژگی هایش را تغییر و یا کد CSS خاص به آن اضافه کنید.

 

معرفی و آموزش افزونه WPForms

 

پس از اتمام مراح کار خود بر روی دکمه SAVE در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و سپس دکمه کناری ا بزنید که EMBED نوشته تا کدکوتاه شده و یا همان شرتکد را به شما بدهد تا در هرجایی که دلتان خواست استفاده کنید .

معرفی و آموزش افزونه WPForms

 

امیدوارم از این آموزش آیم سئو نیز رضایت کافی داشته باشید .

 

 

راستی ! یک ترفند برای بهتر کارکردن این افزونه مهربون

 

این افزونه و تمام افزونه های فرم ساز ، فرم دریافتی از کاربر رو به ایمیل میفرستن که گاهی با مشکل رو به میشه ، همیشه spam رو چک کنید  و یه قسمتی هست که تصویرش رو در پایین آوردیم ،بعد از رفتن به قسمت Setting و تب Notifications گزینه اول ایمیلی هستش که فرم به اونجا ارسال میشه ، اون رو به صورت دستی وارد کنید و بشینید باقی چایتون رو بنوشید 🙂

 

معرفی و آموزش افزونه WPForms

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن