آموزش نصب ، تنظیمات و استفاده از افزونه Autoptimize

آموزش نصب ، تنظیمات و استفاده از افزونه Autoptimize

سلام خدمت همه ی بازدید کنندگان وب سایت ، امروز آموزش نصب ، تنظیمات و استفاده از افزونه Autoptimize را همراه شما توضیح میدهیم تا بتوانید سرعت بارگزاری وب سایت خود را بالا ببرید .

قطعا اگر دارای یک وب سایت باشید ، حتما برای شما هم اتفاق افتاده که برای افزایش وب سایت وردپرسی خود باید یم حرکت یا یه روشی را پیش بگیرید ، از بهترین افزونه های بالا بردن سرعت وب سایت و بارگزاری آن ، افزونه هایی همچون W3 Total Cache و WP Super Cache هستند که در آینده به معرفی و آموزش ان ها نیز میپردازیم اما استفاده از این افزونه ها بسیار زمان بر و کمی سخت می باشد ، چون که باید تمامی معلومات وب سایت را بدانید و سپس اقدام به تنظیم ویژگی هایش بکنید .

یکی از افزونه هایی که واقعا در این زمینه بسیار ساده و حرفه ای در حال رقابت با این افزونه های هستند ، افزونه Autoptimize است .

 

آموزش نصب ، تنظیمات و استفاده از افزونه Autoptimize

 

معرفی افزونه Autoptimize :

Autoptimize باعث می شود وب سایت شما کاملا بهینه باشد ، این کار با بهینه سازی فایل های و بهینه کردن کش انجام میدهد . این افزونه با بالا و یا پایین آوردن مقداری از کد ها و حتی حذف یکسری از کد های HTML که در نمایش هیچ تاثیری ندارند عمل میکند .

شما حتی میتوانید مقداری از فایل های جاوااسکریپت که بصورت پیشفرض توسط وردپرس بارگزاری میشود را کنترل کنید .

 

 

آموزش نصب افزونه Autoptimize : 

برای نصب این افزونه شما وارد قسمت افزون ها > افزودن و در قسمت جستجو واژه ” Autoptimize ” را سرچ کنید ، پس از پایان جستجو وردپرس این افزونه را به شما نمایش می دهد ، دکمه نصب را بزنید و سپس فعالش کنید تا برویم تنظیماتش را برای شما آموزش دهیم .

 

آموزش نصب ، تنظیمات و استفاده از افزونه Autoptimize

 

آموزش تنظیمات افزونه Autoptimize :

خب میرسیم به ساده ترین بخش این آموزش ، یعنی تنظیمات فوقالعاده ساده این افزونه برای کاربران ، در این بخشو در بروزرسانی جدید این افزونه شما به هیچ عنوان تنظیمات سختی برای این افزونه و ویژگی های آن نمیبینید ، فقط و فقط با گزینه های زیر مواجه می شود .

آموزش نصب ، تنظیمات و استفاده از افزونه Autoptimize

اولین گزینه HTML Options برای بهینه سازی کد های HTML مورد استفاده قرار میگیرد ، دومین گزینه JavaScript Options می باشد که برای بهینه سازی ، جا به جایی و همچنین نوع لود جاوا اسکریپت می باشد . سومین گزینه نیز CSS Options می باشد که برای بهینه سازی کدهای سی اس اس می باشد ، بهترین حالت این می باشد که هر ۳ گزینه مانند تصویر بالا فعال باشد .

حالا شما در بالای این بخش ، یک دکمه ای میبینید با نام show advanced setting که یکسری تنظیات را برای شما به نمایش درمی آورد ، این تظیمات را به شما توضیح میدهیم :

 

  • Enable this if you want HTML comments to remain in the page :

این گزینه برای جلوگیری از حذف کامنت ها در بهینه سازی میباشد . ( اختیاری )

  • Load JavaScript early, this can potentially fix some JS-errors, but makes the JS render blocking.

این گزینه به شما میگوید که قبل از بارگزاری کل صفحه ، ابتدا فایل های جاوااسکریپت را لود کند اما با مشکل Render-Blocking مواجه می شود ( این مشکل مختص فایل هایی است که از هاست های خارجی واکشی می شود و باعث می شود سرعت پایین بیاید ) ( غیرفعال باشد بهتر است )

  • Let Autoptimize also extract JS from the HTML. Warning: this can make Autoptimize’s cache size grow quickly, so only enable this if you know what you’re doing.

این گزینه میگوید فایل های جاوااسکریپت را از داخل اسناد HTML خارج کن و جدا بارگزاری کن ، این مسئله بسیار مناسب اما خیلی سریع حافظه کش شما پر می شود ( اختیاری )

  • A comma-separated list of scripts you want to exclude from being optimized, for example ‘whatever.js, another.js’ (without the quotes) to exclude those scripts from being aggregated and minimized by Autoptimize.

لیستی از فایل های جاوا اسکریپت که میخواهید از قائده بهینه سازی به دور باشند را اینجا وارد کنید و با یک کاما آن ها را از هم جدا کنید . ( اختیاری )

  • If your scripts break because of a JS-error, you might want to try this.

اگر اسکریپت شما به دلیل خراب بودن یک قسمتی از یک اسکریپت جاوا اسکریپت مشکل داشته باشد بهتر است این را امتحان کنید ( اختیاری )

  •  Enable this to include small background-images in the CSS itself instead of as separate downloads.

این گزینه به شما اجازه میدهد تا تصاویر پس زمینه ر ابصورت جدا دانلود کنید تا سرعت را افزایش دهید ( اختیاری )

  •  Check this option for Autoptimize to also aggregate CSS in the HTML.

این گزینه برای جمع آوری و تجمیع فایل های HTML و CSS می باشد ( اختیاری )

این گزینه برای لود فایل های CSS می باشد ( اختیاری انجام ندهید )

  • Inlining all CSS can improve performance for sites with a low pageviews/ visitor-rate, but may slow down performance otherwise.

این گزینه برای درون خطی کردن تمامی فایل های CSS می باشد ، این حالت برای وب سایت هایی که بازدیدکننده پایینی دارند مناسب است اما نه برای وب سایت هایی با بازدید زیاد .

  • A comma-separated list of CSS you want to exclude from being optimized

فایل های CSS که نمیخواهید بهینه شوند را اینجا وارد کنید ( اختیاری [این بخش خیلی مهم است ]  )

 

وظیفه ما در این آموزش تکمیل کامل آموزش است ، شما می توانید بدون وارد شدن به بخش تنظیمات پیشرفته از تنظیمات عالی این افزونه بهترین استفاده را ببرید ، پس اگر میخواهید خیلی حرفه ای باشید این گزینه هارا شخصی سازی کنید .

 

امیدوارم از این آموزش آیم سئو لذت ببرید

آموزش نصب ، تنظیمات و استفاده از افزونه Autoptimize

تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن